Perly patří mezi nejdokonalejší poklady, kterými nás příroda obdarovala. Jejich delikátní třpyt a elegance lákají pohled a dodávají na kouzlu jakémukoliv dámskému stylu. Nicméně zachování jejich krásy po celé roky vyžaduje správnou péči a pozornost. Máme pro vás jednoduché, a přitom efektivní tipy, jak pečovat o perly a užívat si tak jejich lesku po dlouhou dobu.

perlový náhrdelník a náramok

Vyvarujte se kontaktu s chemikáliemi

Perly jsou citlivé na chemikálie, jako jsou parfémy, kosmetika, vlasové spreje nebo čistící prostředky. Vždy si nasazujte perly jako poslední bod vašeho stylu, vyvarujte se přímému kontaktu s chemickými látkami, které je mohou poškodit nebo otupit.

Chraňte perly před nadměrným slunečním svitem

Sluneční paprsky mohou ovlivnit barvu a kvalitu perel. Proto je důležité nenechávat je na přímém slunci po dlouhou dobu. Správní skladování je ve speciální krabičce, jako je ta, kterou poskytujeme při nákupu v našem obchodě, to vám pomůže vyvarovat se nadměrnému slunečnímu záření.

 

perlový náhrdelník
perlový náhrdelník

Pravidelné čištění — jak odstranit nečistotu z perel?

Perly vyžadují pravidelné čištění, je však nutné postupovat šetrně. Navlhčete jemný hadřík ve vlažné vodě a jemně otřete každou perlu. Vyvarujte se použití jakýchkoliv chemikálií, které mohou povrch perly poškodit. Náušnice s perlami a kubickou zirkonií, náhrdelníky nebo náramky vás odmění krásným vzhledem, který přiláká pozornost.

Vyvarujte se kontaktu s umělými materiály

Perly se mohou jednoduše poškrábat při kontaktu s tvrdšími materiály, jako jsou kovové nebo syntetické látky. Vyzkoušejte perly nosit samostatně od ostatních šperků a vyvarujte se tak riziku poškrábání.

Správné skladování

Je zcela zásadní správně skladovat vaši kolekci perlových šperků na místě, kde se nebudou třít s ostatními předměty. Můžete použít jemný hadřík pro zabalení perlového náramku nebo jiného šperku. Nicméně nejlepším řešením je speciální krabička. Tímto způsobem se vyvarujete náhodnému poškrábání.

Pravidelné nošení podporuje kondici perel

Perly čerpají výhody z jejich nošení díky tomu, že přirozené oleje pokožky pomáhají zachovat jejich lesk. Díky tomu stojí za to je nosit každý den, nejen pro speciální příležitosti. Nicméně vyvarujte se nošení perel během fyzických aktivit nebo v případě nadměrnému vystavení potu a nečistot. Chystáte se na rande? Perly jsou dokonalým příkladem klasických šperků, vhodných pro takovou příležitost.

Péče o perly vyžaduje povědomí od jejich citlivosti a správné péči. Vyvarujte se chemikáliím, nadměrnému slunečnímu svitu a kontaktu s komplexnějšími materiály pro skutečné zachování jejich přirozeného lesku po dlouhou dobu. Pravidelné čištění a správné skladování také prodlužuje životnost těchto skutečných pokladů. Pamatujte, perly nejsou jen šperkem, jsou zároveň darem od přírody, který si můžete užívat díky správné péči po mnoho let.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *